Wpisy z kategorii ‘Marki’

 

Santana 1300 i 2000

17 listopada 2010Kategoria: Marki, Samochody

6Samochód terenowy Santana 1300 już z całą pewnością nie należy do najmłodszych modeli marki Santana. Jednak nie jest to absolutnie zły model samochodu. Wiadomo, iż w historii tej właśnie marki były bardzo udane modele, ale w sumie z samochodem Santana 1300 nie jest absolutnie źle. Jego stylistyka co prawda nie może nas zachwycić, ale absolutnie nie takie jest jego zadanie. Ma on przecież przede wszystkim skutecznie prowadzić nas po drogach o złej nawierzchni. A trzeba otwarcie przyznać, że akurat w tym samochód Santana 1300 spisuje się naprawdę absolutnie bardzo dobrze. Jest to jak najbardziej rzecz oczywista, jasna i klarowna. Samochód Santana 1300 miał swoją premierę dokładnie czterdzieści dwa lata temu, czyli w roku tysiąc dziewięćset sześćdziesiątym siódmym. Był on produkowany na skalę masową dokładnie przez jedenaście lat, więc dokładnie do roku tysiąc dziewięćset siedemdziesiątego ósmego. Jak więc świetnie widać, samochód Santana 1300 nie jest produkowany już dokładnie od trzydziestu jeden lat. Samochód terenowy Santana 2000 jest niewątpliwie bardzo dobrym modelem. Niech najlepiej świadczy o tym fakt, iż jest on już jednak produkowany przez naprawdę kilka ładnych lat. Mało który samochód jest produkowany tak długo jak właśnie Santana 2000. Samochód ten oczywiście nikogo nie może zachwycać pod względem stylistycznym. Jak to z resztą zwykle bywa w przypadku samochodów terenowych. Pod tym względem Santana 2000 absolutnie nie jest wyjątkiem. Santana 2000 miał swoją premierę dokładnie w tysiąc dziewięćset siedemdziesiątym ósmym roku, czyli trzydzieści jeden lat. Co jest naprawdę bardzo interesujące, jest on stale produkowany aż do dnia dzisiejszego. Nie ma więc kompletnie żadnych wątpliwości co do tej kwestii, iż jest to bardzo dobry samochód. Jego osiągi bowiem są na naprawdę absolutnie bardzo wysokim poziomie. Jednak to akurat jest rzeczą absolutnie niezbędną w samochodach tego typu. Niewątpliwie samochód Santana 2000 jest wart uwagi każdego. Tak zwykłych ludzi jak i kolekcjonerów.

Scion

10 listopada 2010Kategoria: Marki, Samochody

22Początek o koncernie Scion. Absolutnie oczywistą rzeczą jest to, iż Scion to bardzo mało znany producent samochodów osobowych. Są oni bardzo mało znani nawet w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej i nawet pomimo tego, że to jest przecież kraj, w którym mają swoją siedzibę. Ową siedzibę mają w miejscowości Torrance w stanie Kalifornia w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej. Owa niska popularność i w ogóle znajomość tej właśnie marki wynika z tego, że Scion po prostu bardzo krótko istnieje na rynku. Produkują oni samochody dopiero od siedmiu lat. Powstali więc dokładnie w dwa tysiące drugim roku. Jest to naprawdę bardzo niedawno. Zwłaszcza jak na koncern motoryzacyjny. Mało osób decyduje się jeździć samochodami Scion. Są dwa powody takiego stanu rzeczy. Po pierwsze mało kto powierza swoje zaufanie tej właśnie marce. Mało kto jest obecnie w stanie im zaufać. A po drugie marka Scion produkuje samochody w naprawdę bardzo małych ilościach. Zaledwie po kilka tysięcy egzemplarzy. To sprawia, iż samochody Scion są bardzo trudno dostępne. Po przeczytaniu powyższych artykułów nie ma już chyba raczej kompletnie żadnych wątpliwości co do tej kwestii, iż samochody marki Scion są naprawdę bardzo dobrymi autami. Wiadomo, że nie idealnymi, jednak to wynika raczej z braku doświadczenia tejże marki. To powinno zmienić się z biegiem czasu, o ile oczywiście marka Scion przetrwa kryzys finansowy, ale prawdę mówiąc kompletnie nic nie wskazuje na to, aby mieli oni w najbliższym czasie upaść. Nie ma wątpliwości co do tego, że marka Scion jest bardzo mało znana. Taki stan rzeczy dałoby się poprawić chociażby na przykład startami w jakiejś serii wyścigowej. Jednak prawdę mówiąc kompletnie nic nie zanosi tego, aby mieli oni gdziekolwiek wystartować. Nie wiem, czy odnosili by tam sukcesy, ale z całą pewnością doprowadziliby do rozreklamowania swojej marki, co w ich przypadku jest niemalże niezbędną rzeczą, jeśli chcą oni nadal istnieć. Samochody Scion są naprawdę bardzo trudno dostępne. Produkuje się je bowiem w naprawdę wręcz niezwykle małych ilościach.

Hondy które znają wszyscy

5 listopada 2010Kategoria: Marki, Samochody

15Samochód Honda Jazz I już jakiś czas temu odszedł do historii. A właściwie, to nawet całkiem niedawno, bo dokładnie w zeszłym roku, czyli w roku dwa tysiące ósmym. Jednak tak naprawdę nie ma po co rozpaczać, ponieważ została ona zastąpiona przez Hondę Jazz II. Zatem następczyni z całą pewnością jest pierwszej klasy, a kto wie, czy nawet nie jest jeszcze lepsza. W każdym razie przejdźmy do opisu Hondy Jazz I. Otóż miała ona swoją premierę dokładnie w dwa tysiące drugim roku. Jednak została wycofana już sześć lat później. Miało to miejsce dokładnie w dwa tysiące ósmym roku. Od tamtego czasu Hondy Jazz I już się nie produkuje. Co do jej wyglądu, to śmiało można powiedzieć, że jest on bardzo estetyczny. Może nie rzuca jakoś szczególnie na kolana, ale nie ma z drugiej strony wątpliwości co do tego, że nie jest z nią źle. Powiedziałbym nawet wręcz przeciwnie. Jest z nią całkiem dobrze. Jeśli chodzi o jej osiągi, to również nie jest z nią źle. A powiedziałbym nawet, że jest przyzwoicie. Są oczywiście lepsze auta pod tym względem, ale są i gorsze. Nie ma wątpliwości co do tego, że Honda FR-V jest stosunkowo dość dziwnym samochodem. Pochodzi ona bowiem z póki co mało popularnego segmentu K. Segment K to samochody, które stanowią połączenie hatchbacka oraz vana. Czyli są to tak zwane minivany. Jeszcze póki co takich samochodów jest mało, jednak ich liczba stale rośnie. I właśnie dzieje się to między innymi dzięki samochodowi Honda FR-V. Myślę, iż jest to pewnego rodzaju samochód przełomowy. Miał on swoją premierę na pokazie motoryzacyjnym w Tokio w dwa tysiące czwartym roku. I jest właśnie od tego samego roku produkowany. Oczywiście jest on produkowany aż do dnia dzisiejszego i póki co kompletnie nic nie wskazuje na to, aby samochód ten miał zjechać z taśmy produkcyjnej. Auto to jest bardzo godne naszej uwagi. Ma ono niezwykle zachęcającą do kupna stylistykę. Może i nie może ona rywalizować z Ferrari, czy też Lamborghini, ale z całą pewnością jest to samochód, który niejedna osoba chciałby mieć w swoim garażu. I nie ma w tym kompletnie nic dziwnego. Jest to świetne auto.

Modele Santana Motor

3 listopada 2010Kategoria: Marki, Samochody

5Samochód Santana Militar jest dość specyficznym samochodem terenowym. Jest to samochód produkowany naprawdę bardzo długo. Żaden inny model marki Santana tak naprawdę nie jest tak długo produkowany jak właśnie ma to miejsce w przypadku samochodu Santana Militar. Pojazd ten jest bardzo dobry, ponieważ jest wykorzystywany przez wojsko. Na ulicach nie mamy co w ogóle szukać takiego samochodu. Korzysta z niego bowiem tylko i wyłącznie wojsko. Jest to samochód naprawdę bardzo wysokiej jakości. Z resztą w wojsku nie może być inaczej. Samochód Santana Militar nie jest wyjątkiem od tej reguły. Swoją premierę pojazd ten miał dokładnie w tysiąc dziewięćset sześćdziesiątym dziewiątym roku, czyli już dokładnie czterdzieści lat temu. Jest on oczywiście stale produkowany aż do dnia dzisiejszego. Oczywiście z drobnymi zmianami. Dla zwykłych ludzi samochód ten jest wręcz niedostępny. Chyba, że jakieś stary egzemplarze. Jeśli chcielibyśmy stać się w posiadaniu jakiegoś nowszego egzemplarza tego samochodu, to nie ma na to kompletnie żadnych większych zmian. Samochód terenowy Santana Series IIa był naprawdę dość długo produkowany. Właściwie to śmiało można powiedzieć, iż Santana Series IIa jest pierwszym takim naprawdę udanym modelem marki Santana. Jest to jednocześnie jeden ze zdecydowanie najbardziej udanych modeli marki Santana w całej jej historii. Nie ma tak naprawdę kompletnie żadnych wątpliwości co do tej kwestii. Oczywiście jak najbardziej jasną rzeczą jest to, iż samochód ten w dzisiejszych czasach zwykłym ludziom kompletnie do niczego się nie spodoba. Nie ma po prostu takiej możliwości. Jeśli już komuś miałby się samochód Santana Series IIa do czegokolwiek przydać dziś, to tylko i wyłącznie kolekcjonerom starych samochodów. Dla nich Santana Series IIa jest z całą pewnością dość łakomym kąskiem. Santana Series IIa miał swoją premierę dokładnie w tysiąc dziewięćset sześćdziesiątym drugim roku. Był on produkowany masowo dokładnie przez dwanaście lat, czyli do roku tysiąc dziewięćset siedemdziesiątego czwartego roku. Trzeba przyznać, iż był to dość długi okres czasu.