Wpisy z kategorii ‘Podnośniki’

 

Wynajem podnośników koszowych

17 lutego 2017Kategoria: Podnośniki

Wynajem podnośników koszowych Podnośniki koszowe to urządzenia jak sama nazwa wskazuje do podnoszenia osób w celu wykonania danej czynności. Podnośnik koszowy sterowany jest za pomocą pilota zdalnego sterowania lub gałek sterowniczych znajdujących się na pulpicie w koszu lub naziemnego sterowania znajdującego się na dole maszyny. Podnośniki koszowe przeznaczone są do wykonywania wielu prac wysokościowych. Każdy podnośnik koszowy powinien mieć ważne badania UDT pozwalające na dopuszczenie go do ruchu. Osoba obsługująca tą maszynę powinna przejść odpowiednie przeszkolenie oraz mieć ważne badania lekarskie wysokościowe. Prace związane z podnośnikami koszowymi to na przykład: mycie okien, wycinka drzew, prace budowlane. Firmy świadczące usługi – wynajem podnośnika koszowego powinna zapewnić bezpieczeństwo pracy na danej maszynie oraz przestrzegać przepisów BHP. W dużych miastach zazwyczaj wykorzystuje się je do mycia okien w wysokich budynkach – podnośniki koszowe Warszawa. Zazwyczaj cena wynajmu takiej maszyny liczona jest godzinowo plus dojazd kilometrowo. Podnośnik koszowy Warszawa wykorzystywany jest także w budownictwie, przy wymianie ulicznego oświetlenia czy choćby w dekarstwie. Podnośniki koszowe w znacznym stopniu ułatwiają pracę oraz przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa w budownictwie.

Wynajem podnośników nożycowych

14 lutego 2017Kategoria: Podnośniki

Wynajem podnośników nożycowych Podnośniki nożycowe swoją zasadę działania opierają na nożycach. Podczas podnoszenia nożyce są otwarte a podczas opuszczania składają się. Podnośnik nożycowy wykorzystywany jest wewnątrz budynków , na halach magazynowych. Wykorzystuje się go też do prac wykończeniowych wewnątrz budynków w budownictwie elektryce. Zastępuje on tradycyjne rusztowania oraz bardzo przyspiesza prace. Podnośniki nożycowe posiadają niestety ten mankament że powierzchnia po której się poruszają musi być prosta bez wybojów. Jak przy każdej maszynie musimy zachować wszelką ostrożność, oraz zasady bezpieczeństwa pracy. Wyróżniamy kilka typów podnośników nożycowych: podesty jedno nożycowe, podesty dwu i trzy nożycowe, podesty wielo nożycowe. Urządzenia tego typu muszą spełniać najwyższe standardy, posiadać atesty oraz badania UDT. Wiele firm oferuje wynajem podnośników nożycowych, ale i wiele posiada je na swoim wyposażeniu. Pracownicy pracujący na takowej maszynie są chronieni przez szereg zabezpieczeń zamontowanych w maszynie, choć by przed samoczynnym opuszczeniem, czy barierki ochronne, jednak nie zwalnia ich to z zachowania szczególnej ostrożności podczas prac i przebywania w obrębie maszyny. Ciekawostką może być fakt, iż mechanizmy wielo nożycowe mogą unieść nawet 8000 kilogramów.

Podnośniki transportowe

6 grudnia 2016Kategoria: Podnośniki

Podnośniki transportowe Podnośniki transportowe jak sama nazwa wskazuje służą do transportu zazwyczaj ciężkiej części na niewielką odległość. Wśród tego typu podnośników wyróżnić możemy: Podnośniki do skrzyni biegów, podnośniki śrubowe, podnośniki kanałowe. Podnośniki do skrzyni biegów zazwyczaj posiadają kółka jezdne ułatwiające przesuwanie ciężaru wraz z podnośnikiem. Wyposażone są w układ z pedałem hydraulicznym. Podnośnik do skrzyni biegów ustawia się pod skrzynią. Działa on na bardzo podobnych zasadach jak krzesło biurowe. Podnośniki śrubowe jak sama nazwa wskazuje posiadają śróbę dzięki której dany element za pomocą obrotu nakrętki może zostać uniesiony. Śruba posiada specjalny gwint. Możliwości zastosowania podnośników są praktycznie nieograniczone. Podnośniki śrubowe to podnośniki typu liniowego, czyli góra dół. Podnośnik kanałowy to podnośnik umieszczony na kanale mechanika. Działa on w dwuch płaszczyznach pionowej i poziomej. W pozycji pionowej podnoszony jest zazwyczaj hydraulicznie a w pozycji poziomej suwany po szynach umieszczonych na obrzeżach kanału. Podnośnik tego typu ma zastosowanie raczej w mechanice samochodowej. Wspomaga on prace mechanika np. podczas wyjmowania skrzyni biegów, unoszenia jakiejś części auta, czy podtrzymaniu jej nieruchowo.

Podnośniki typu żaba

23 października 2016Kategoria: Podnośniki

Podnośniki typu żaba Podnośnik typu żaba powszechnie zwany lewarkiem zazwyczaj spotykany jest w mechanice pojazdowej. Służy on jak sama nazwa wskazuje do podnoszenia ciężarów, a mianowicie zazwyczaj jako podnośnik samochodowy żaba. Podnośnik typu żaba to rodzaj maszyny występujący jako podnośniki osobowe. Podnośnik ten jest bardzo przydatny w mechanice podczas niewielkich naprawa wymagających podniesienia, uniesienia pojazdu celem sprawdzenia usterki, wymiany zużytego elementu, wymiany ogumienia i tym podobne. Mechanicy korzystający z tego typu urządzenia powinni zachować przepisy bezpieczeństwa znajdujące się przy opisie każdej maszyny oraz uwagę swą skupić na tym aby w zakresie wykonywanych czynności, napraw nie przebywały żadne osoby nieupoważnione. Podnośniki typu żaba występują jako hydrauliczne. Zbudowane są z tłoka który po podnoszeniu dźwigni wtłacza olej tym samym podnosząc Ciężar do góry, aby cieżar mógł opaść należy przekręcić zazwyczaj śrubę spustową oleju który tym samym wraca na swoje miejsce. Należy też zwrócić uwagę na zakręcenie owej śruby ponownie inaczej podnośnik nie będzie działał. Podnośnik samochodowy żaba w pewnym stopniu zastępuje mechanikowi kanał samochodowy i pozwala niektóre czynności wykonać szybciej i sprawniej.