Wpisy z kategorii ‘Serwis i naprawa’

 

Dywaniki gumowe do samochodu

5 marca 2017Kategoria: Serwis i naprawa

Ddywaniki gumowe do samochodu Dywaniki gumowe spełniają rolę ochronną. Chronią samochody przed wnoszeniem z zewnątrz zabrudzeń, wody, piasku. Dywaniki do samochodów można w łatwy sposób wyjąć z auta wytrzepać nie niszcząc tym samym wnętrza samochodu. Dywaniki samochodowe gumowe możemy zakupić niemal w każdym sklepie motoryzacyjnym podając jedynie model naszego auta. Omawiane korytka do samochodu wykonywane są z tworzyw sztucznych dzięki czemu są bardzo żywotne oraz odporne na ścieranie i warunki atmosferyczne zwłaszcza sól drogową która jest przenoszona zimą do naszego samochodu. Mocno zabrudzone dywaniki gumowe możemy także przemywać wodą z dodatkiem detergentu lub płynu przeznaczonego do tego celu. Gumowe korytka do samochodu posiadają zazwyczaj szeroką gamę wzorów dlatego pasują one do większości aut spotykanych na naszych drogach. Wiele myjni samochodowych bezdotykowych wyposażona jest w specjalne klamry do dywaników gumowych, które pozwalają umyć nasze dywaniki razem z autem. Dzięki temu jak i auto tak i dywaniki pozostają w czystości. Kolorystyka spotykanych dywaników zazwyczaj jest czarna, jednak można sporadycznie spotkać dywaniki na przykład srebrne. Zachęcam do zakupu owych dywaników z racji dbałości o nasze auto które w ten sposób będzie mniej korodowało i dłużej nam posłuży

Regeneracja turbosprężarek z gwarancją

9 lutego 2017Kategoria: Serwis i naprawa

Regeneracja turbosprężarek z gwarancją Turbosprężarka to maszyna w skład której wchodzi sprężarka oraz wirnik. Podzespoły te osadzone są na jednym wale i ściśle współpracują ze sobą. Jest to element silnika spalinowego, za pomocą którego odzyskujemy część energii ze spalin. Turbosprężarka jest maszyną wirnikową, jej budowa składa się z:wirnika turbiny, wirnika sprężarki, łożyska ślizgowego, kadłuba turbiny, kadłuba sprężarki, kadłuba środkowego, łożyska oporowego, kanałów olejowych, pierścieni uszczelniających oraz wałka turbosprężarki. Gdy turbosprężarka ulegnie awarii trzeba ją wymienić na nowa lub zregenerować. Regeneracja turbosprężarek gwarancja odbywa się w wyspecjalizowanych serwisach napraw. Mechanik wymontowuje wadliwą turbosprężarkę i odsyła ją do naprawy na przykład regeneracja turbosprężarek podkarpackie. Po regeneracji turbosprężarki przystępujemy do ponownego jej zamontowania jednak trzeba pamiętać o wymianie oleju silnikowego na nowy oraz na wlaniu świeżego oleju prosto do turbosprężarki. Głównymi zaletami sprężarek są: wzrost sprawności silnika, lepsza charakterystyka silnikowa, niewyczuwalny spadek mocy. Niestety silniki posiadające turbosprężarki mają mniejszą żywotność niżeli te bez, podzespoły szybciej ulegają zużyciu.

Regeneracja maglownic

20 stycznia 2017Kategoria: Serwis i naprawa

Regeneracja maglownic Regeneracja maglownic ma za zadanie sprawienie, aby przekładnia kierownicza spełniała swoją pierwotną funkcję czyli odpowiednie przełożenie obrotu kierownicy auta na koła. Do typowych usterek maglownic zaliczamy: ciężkie kierowanie przy skręcaniu w lewo lub skręcaniu w prawo, brak powrotu koła kierownicy do położenia neutralnego, drgania kierownicy, głośniejsza praca spowodowana luzami, nierównomierne wspomaganie, wycieki. Regeneracja kolumny kierowniczej rozpoczyna się od rozebrania podzespołów maglownicy. Po rozebraniu wszystkie elementy są dokładnie płukane i oceniane pod katem ich zużycia i dalszej pracy. Mechanik ocenia czy maglownica nadaje się do regeneracji. Maglownice regeneracje dokonuje się poprzez obróbkę mechaniczną. Wiele zakładów specjalizuje się w regeneracji maglownic chociaż by regeneracja maglownicy warszawa znajdziemy wiele firm oferujących swoje usługi. Po regeneracji maglownica jest montowana w całość. Elementy których nie udało się zregenerować wymieniane są na nowe. Przed zamontowaniem omawianego układu w samochodzie jest on diagnozowany i sprawdzany pod kątem parametrów użytkowych. Wiele firm oferuje wymianę zużytej maglownicy na regenerowaną od ręki. Dzięki temu zyskujemy na czasie.

Naprawa i regeneracja wtryskiwaczy

25 listopada 2016Kategoria: Serwis i naprawa

Naprawa i regeneracja wtryskiwaczy Wtryskiwacze to urządzenia bardzo zaawansowane technicznie mające na celu podawanie dawki paliwa, oraz zapewnienie odpowiedniego rozpylenia paliwa czyli podania go pod odpowiednim ciśnieniem. Naprawa zużytego wtryskiwacza podlega jego wymianie naprawie bądź regeneracji. Naprawa common rail nie zawsze wystarcza na długi czas. Uszkodzenia wtryskiwaczy objawiają się zazwyczaj: spadkami osiągów auta i problemami z wchodzeniem samochodu na wyższe obroty, problemami z rozruchem, większym dymieniem z rury wylotowej spalin, większym zużyciem paliwa bądź metalicznym odgłosem pracy silnika. Regeneracja hydrauliki siłowej odbywa się w wyspecjalizowanych do tego celu warsztatach naprawczych na przykład regeneracja wtrysków Poznań. Mechanicy skupiający się tylko i wyłącznie na wymianie wtryskiwacza popełniają niebagatelny błąd, ponieważ wtryskiwacz zazwyczaj nie psuje się sam w sobie lecz wina leży po stronie innego podzespołu np. pompy paliwowej która dała za wysokie ciśnienie bądź baku paliwa który jest w jakimś stopniu zabrudzony. Cena regeneracji comon rail to zazwyczaj niewielki procent nowej części. Wykwalifikowane warsztaty specjalizujące się w regeneracji i wymianie wadliwych wtryskiwaczy wyposażone są w systemy zapewniające bezpośrednie testy naprawianego materiału przed montażem w aucie.